Kapituła nagrody

Andrzej Sadowski
Założyciel i prezydent Centrum im. Adama Smitha – Pierwszego Niezależnego Instytutu w Polsce (1989), jeden z założycieli Zespołu Badań nad Myślą Konserwatywną i Liberalną na Uniwersytecie Warszawskim (1984-1989). Współzałożyciel i członek zarządu Towarzystwa Gospodarczego w Warszawie (1986–1989). Współzałożyciel wraz z Mirosławem Dzielskim i Aleksandrem Paszyńskim i członek zarządu Akcji Gospodarczej (1988-1989).
Grzegorz Barszcz
Przedsiębiorca oraz wiceprezes zarządu i dyrektor Departamentu Handlu i Zasobów Ludzkich w firmie Politan. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na Wydziale Ekonomii oraz programów Management i ICAN Total Selling w ICAN Institute. W swojej dwudziestoletniej karierze pracował w obszarze marketingu i sprzedaży, zakupów oraz zasobów ludzkich w branży telekomunikacyjnej, FMCG i agencjach reklamowych. Ekspert w dziedzinie zarządzania strategicznego, marketingu i sprzedaży. Praktyk biznesu. Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Dyrektor Marketingu Roku. Z powodzeniem przeszkolił kilkaset osób z bardzo różnych organizacji, począwszy od startupów przez instytucje państwowe skończywszy na największych spółkach giełdowych.
Patrycja Sass-Staniszewska
Patrycja Sass-Staniszewska – Prezes Zarządu Izby Gospodarki Elektronicznej, poprzednio Członek Zarządu e-Izby, której misją jest rozwój polskiej branży gospodarki cyfrowej poprzez współpracę, wymianę know-how, działania legislacyjne, reprezentację wspólnych interesów na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Członek Koalicji na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności, która powstała wiosną 2007 roku z inicjatywy Związku Banków Polskich. Członek Board of Directors Ecommerce Europe. Z e-Izbą związana od początku jej działania. Odpowiedzialna za rozwój strategiczny Izby w zakresie cyfryzacji finansów, polskiej medycyny oraz e-commerce. Z branżą interaktywną związana od 16 lat. Wcześniej pracowała w IAB Polska, gdzie tworzyła organizację marketingu online od podstaw oraz w Eniro Polska (Panorama Firm), pełniąc funkcję rzecznika prasowego. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Prywatnie szczęśliwa żona i mama cudownej Leny.
Tomasz Pruszczyński
Prezes Fundacji Przedsiębiorczy Polacy. Prezes zarządu Grupy Medialnej tuPolska. Absolwent Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych, studiował także budownictwo, fotografię i socjologię. Służył w wojsku. Był zaangażowany w tworzenie takich spółek jak OS3, SARE (aktualna nazwa Digitree SA notowana na GPW), Digital Avenue, Hostersi czy Red Sky. Jako współzałożyciel i prezes przeszedł proces od startupu, przez debiut na Newconnect, aż do zadzwonienia dzwonkiem na GPW. Sprzedał też współtworzone przez siebie spółki do takich funduszy jak MCI, Xevin Investments, WS Investments, Concordia. Prywatnie pasjonat dalekich podróży i sportów wodnych.
Tomasz Raudner
Dziennikarz z ponad 20-letnim stażem, redaktor naczelny portalu ŚląskiBiznes.pl. Absolwent politologii – specjalności dziennikarskiej na Uniwersytecie Śląskim. W przeszłości związany z prasą, portalami informacyjnymi tuWodzisław.pl, tuJastrzębie.pl, rozgłośnią Radio 90 oraz telewizją Polsat. Przygodę ze światem mediów rozpoczął jeszcze na studiach jako lektor reklam oraz copywriter. W latach 2009 – 2012 przedsiębiorca – wspólnik agencji eventowej Pro100. Konferansjer, licencjonowany spiker koszykówki i żużla.
Tomasz Zjawiony
Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Przedsiębiorca, Konsul Honorowy Republiki Słowenii. Kierował firmami na rynku polskim, tworzył i prowadził oddziały firm z kapitałem niemieckim, włoskim, portugalskim i hiszpańskim, członek Rad Nadzorczych, członek Zarządów spółek również skarbu państwa, doradza inwestorom i korporacjom międzynarodowym. Przygotowanie praktyczne zdobywał odbywając staże m.in. na Wydziale Ekonomiczno-Handlowym Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu, ale przede wszystkim prowadząc liczne projekty gospodarcze i społeczne.